Indeks PMI dla usług (USA)

Sortuj: Pobierz grafikę

Pokaż prognozy

Indeks PMI (Purchasing Managers Index) dla usług czyli Wskaźnik Managerów Logistyki dla USA przygotowywany jest przez Markit Economics, dostawcę badań gospodarczych oraz wskaźników ekonomicznych i obrazuje aktywność sektora usługowego w USA. Indeks ten publikowany jest bezpośrednio po zakończeniu miesiąca i opisuje aktualną sytuację w gospodarce.

Indeks PMI opiera się na danych opracowywanych na podstawie miesięcznych odpowiedzi na kwestionariusze przesłane kadrze kierowniczej w ok. 400 firmach usługowych. Menadżerowie zaopatrzenia odpowiadają anonimowo na pytania dot. zamówień, sprzedaży, zakupów, zapasów, zatrudnienia, cen.

PMI dla usług publikowany jest dwukrotnie w ciągu miesiąca. Ostateczne dane poprzedzone są wstępnym odczytem publikowanym ok. tydzień wcześniej, opartym na odpowiedziach ok. 85%-90% wszystkich ankietowanych w danym miesiącu. Poziom PMI mniejszy niż 50 pkt. oznacza spadek aktywności sektora usługowego w stosunku do miesiąca poprzedniego. Im wskaźnik niższy, tym gorzej. Odczyt powyżej poziomu 50 pkt. oznacza wzrost aktywności sektora usługowego w stosunku do miesiąca poprzedniego.
 

Ostatnie publikacje
Data publikacji Aktualna Poprzednia
16 grudnia 2020 55,3 58,4
6 stycznia 2021 54,8 58,4
22 stycznia 2021 57,5 54,8
Następna publikacja
Data publikacji piątek 19 lutego 2021