Utopia P2P to miejsce gdzie internet staje się bezpieczny

Aktualności

Utopia P2P to miejsce gdzie internet staje się bezpieczny

Czym jest Utopia?

Utopia P2P – zaprojektowana dla poszukiwaczy wolności przez innych wizjonerów w ciągu 6 lat ciężkiej pracy, jest całkowicie zdecentralizowanym projektem blockchain, który działa jako sieć i gwarantuje 100% bezpieczeństwa. Rzecz w tym, że nie ma tu usług centralnych, wszystkie dane użytkowników są przechowywane tylko na ich urządzeniach. Dane te są szyfrowane za pomocą 256-bitowego AES i curve25519, później są przesyłane od użytkownika do użytkownika. Nikt nie może nic zhackować, odszyfrować, ukraść ani zmienić i w związku z tym Utopia P2P jest bezpieczniejsza niż jakikolwiek inny komunikator, przeglądarka lub aplikacja.

Główne Cechy

Niewykrywalne transakcje - uWallet

Utopia P2P umożliwia anonimowe transakcje dzięki unikalnej walucie – Crypton, która jest całkowicie niewykrywalna i nadaje się do płatności natychmiastowych. Wbudowany uWallet – został stworzony specjalnie po to, aby umożliwić użytkownikom sieci mesh dokonywanie anonimowych transakcji bez żadnych minimalnych i maksymalnych progów. Prowizja tutaj jest o wiele (!) razy niższa niż w blockchainie Ethereum, co oznacza, że nie będziesz musiał przepłacać za obiecaną anonimowość.

Jak widzisz, wszystkie operacje finansowe można wykonywać w sferze ekosystemu Utopii, jeśli chcesz wymienić swoje pieniądze, możesz skorzystać z Crypton Exchange, czyli giełdy krypto od Utopii P2P, bezpiecznej alternatywy dla popularnych platform transakcyjnych.

Proste wydobycie - Crypton

Utopia P2P umożliwia wydobywanie jej własnej waluty Crypton i to bez użycia sprzętu o dużej mocy. Możesz to zrobić bezpośrednio ze swojego urządzenia. Po prostu zainstaluj Utopię i pobierz bota górniczego. Następnie Twoje konto zostanie zasilone Cryptonem podczas każdej sesji w Utopii. Sprawdź na prawdę warto!

Anonimowa przeglądarka - Idyll

Utopia P2P ma wbudowaną przeglądarkę Idyll, która nie przechowuje danych użytkowników i nie zapisuje historii przeglądania, jest wolna od reklam i zawiera tylko sprawdzone strony internetowe, które są dodane przez członków społeczności. Interfejs Idyll jest identyczny z tymi przeglądarkami, z których korzystamy na co dzień, więc na pewno nie będziesz miał z nim trudności.

Bezpieczny komunikator - uMessenger

UMessenger - jego funkcjonalność jest identyczna z wieloma znanymi alternatywami, takimi jak Viber i Telegram. Tutaj możesz wysyłać i odbierać tekst, nagrywać głos i różne pliki multimedia, tworzyć czaty grupowe i społeczności. Główną zaletą komunikatora uMessenger jest to, że w przeciwieństwie do zwykłych, jest odporny na awarie serwera lub bany.

Poufny e-mail - UMail

UMail to wolna spamu i bezpieczna poczta e-mail! Aby uchronić Cię przed cyberatakami i nieprzyjemnymi reklamami, twórcy Utopii P2P udostępnili usługę tylko członkom społeczności. UMail – łączy w sobie prostotę i wygodę tradycyjnych przeglądarek internetowych, takich jak Gmail i Yahoo! z bezpieczeństwem wykraczającym poza Protonmail. Główna różnica polega na tym, że tutaj możesz komunikować się tylko z osobami z Twojej listy kontaktów. Dzięki temu, żadne niechciane wiadomości e-mail od niechcianych osób i organizacji nie będą Cię niepokoić.

Funkcjonalne API

Następnie Utopia oferuje bardzo wygodny interfejs API dla tych, którzy chcą zintegrować jego funkcjonalność z własną stroną internetową lub aplikacją.

 

Dlaczego Utopia?

Utopia P2P to bezprecedensowa wolność i całkowity brak cenzury – więc dokładnie wszystko, co obiecywali twórcy standardu Web 3.0. Posiada wszystkie funkcje, których potrzebuje internauta, od bezpiecznych usług przesyłania wiadomości po anonimowe płatności. Ponad to Utopia P2P nie może zostać zbanowana na poziomie rządowym, ponieważ działa bez udziału scentralizowanych serwerów.

 

Jak korzystać z Utopii P2P?

Krok 1
Pobierz wersję, która pasuje do Twojej platformy TUTAJ. Obecnie obsługiwane są systemy Linux, Windows i macOS.

Krok 2
Utwórz swój login i hasło. Nie jest potrzebny e-mail ani numer telefonu, ponieważ Utopia P2P oznacza całkowitą poufność I prywatność.

Krok 3
Korzystaj ze wszystkich usług Utopia P2P za darmo!

 

Końcowe przemyślenia

Utopia P2P to wyjątkowy projekt, ten ekosystem jest przejawem wolności w sieci, naprawdę anonimowej, bezpiecznej i wieloaspektowej. Jest regularnie aktualizowana, poprawiane są jej mechanizmy bezpieczeństwa i generalnie możemy powiedzieć, że na pewno nie jest to jednodniowy produkt tylko z kuszącą wzmianką o blockchainie, ale globalny zdecentralizowany ekosystem, który rozwiązuje podstawowe problemy docelowej grupy odbiorców.

Wypróbuj ekosystem Utopia P2P, jeżeli chcesz, aby Twoja obecność w internecie była wygodna, poufna, niezauważalna I bezpieczna!

Wiadomości
NBP: Inflacja bazowa wyniosła 3,8% r/r w maju; konsensus: 3,8% r/r

Inflacja bazowa po wyłączeniu cen żywności i energii wyniosła 3,8% w maju 2024 r. w ujęciu rocznym wobec 4,1% r/r ...

Jaki dysk SSD do gier wybrać? Poradnik zakupowy

Dysk twardy to jeden z najważniejszych elementów każdego komputera. Przy zakupie nowego sprzętu warto więc poważnie zastanowić się nad tym, ...

Jak obniżać koszty w handlu międzynarodowym, czyli o kursie dolara i innych walut

W dzisiejszym świecie normą jest, że kursy walut ulegają wahaniom. Świetnym przykładem jest kurs dolara do złotego. Jeszcze w 2022 ...

Opanuj HTML i CSS z GoIT: Podstawy projektowania stron internetowych

Zastanawiasz się nad nauką HTML i CSS? Rozważ kurs GoIT - twój kompletne źródło wiedzy o projektowaniu stron internetowych. Odkryj ...

Co musisz wiedzieć o zdolności kredytowej?

Jak powszechnie wiadomo, zdolność kredytowa to pojęcie, które jest nieodłącznym elementem każdej decyzji związanej z zaciągnięciem kredytu.  Bez względu na to, ...

Konto oszczędnościowe - jak wybrać najlepsze?

Konto oszczędnościowe to jeden z popularnych dodatków do rachunków osobistych, z którego korzysta wiele osób. Jest tak samo popularny, jak ...