GUS: Wskaźnik klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym spadł do -18,8 we wrześniu

Aktualności

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym (niewyrównany sezonowo - NSA) wyniósł minus 18,8 we wrześniu 2022 r. wobec minus 15,2 w sierpniu, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS), prezentując dane sygnalne.

"We wrześniu br. wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury w większości prezentowanych obszarów gospodarki kształtuje się na poziomie zbliżonym lub niższym od prezentowanego w sierpniu. W większości badanych obszarów dla składowych 'diagnostycznych' sygnalizowany jest brak zmian lub pogorszenie, natomiast w przypadku „prognostycznych" pogorszenie" - czytamy w komunikacie.

W budownictwie we wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 19,1 - niższym od notowanego przed miesiącem (minus 15,3).

W handlu hurtowym we wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 8,3 - zbliżonym do odnotowanego w sierpniu (minus 7).

W handlu detalicznym we wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 9,5 - podobnym jak przed miesiącem (minus 8,1).

W transporcie i gospodarce magazynowej we wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 7,2 - zbliżonym do sygnalizowanego w sierpniu (minus 6,3).

W branży zakwaterowanie i gastronomia wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się we wrześniu na poziomie minus 18,6 wobec minus 4,9 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują bardziej pesymistyczne oceny koniunktury (minus 23,7) niż jednostki gastronomiczne (minus 12,3).

W branży informacja i komunikacja we wrześniu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 10,6 - zbliżonym do sygnalizowanego w sierpniu (plus 11,8).

W branży "finanse i ubezpieczenia" wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się we wrześniu na poziomie plus 11,1 - nieco wyższym od notowanego przed miesiącem (plus 9,2).

(ISBnews)

Wiadomości
NBP: Zadłużenie zagraniczne wzrosło kw/kw do 334,64 mld euro na koniec II kw. 2022

Zadłużenie zagraniczne brutto Polski wyniosło 334,64 mld euro na koniec II kw. 2022 r. wobec 326,73 mld euro kwartał wcześniej, ...

Konto oszczędnościowe - jak wybrać najlepsze?

Konto oszczędnościowe to jeden z popularnych dodatków do rachunków osobistych, z którego korzysta wiele osób. Jest tak samo popularny, jak ...

Kurs euro bywa zaskakujący. Co na niego wpływa i kiedy kupować obcą walutę?

Każdego dnia tysiące Polaków sprawdza z niepokojem kurs euro, licząc na jego wzrost lub spadek – zależnie od potrzeb. Robimy ...

Ubezpieczenie OC - jak wybrać najkorzystniejszą ofertę?

Ubezpieczenie OC na samochód jest w Polsce obowiązkowe. Każdy właściciel zarejestrowanego pojazdu musi go posiadać, aby móc poruszać się po ...

Utopia P2P to miejsce gdzie internet staje się bezpieczny

Czym jest Utopia? Utopia P2P – zaprojektowana dla poszukiwaczy wolności przez innych wizjonerów w ciągu 6 lat ciężkiej pracy, jest całkowicie ...

GPW miała 161,25 mln zł zysku netto, 179,94 mln zł zysku EBIT w 2021 r.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odnotowała 161,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2021 r. wobec