GUS: Wskaźnik klimatu koniunktury w przetwórstwie przemysłowym spadł do -13 w czerwcu

Aktualności

Wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury gospodarczej w przetwórstwie przemysłowym (niewyrównany sezonowo - NSA) wyniósł minus 13 w czerwcu 2022 r. wobec minus 9,6 w maju, podał Główny Urząd Statystyczny (GUS), prezentując dane sygnalne.

"W czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 13 - niższym od notowanego w maju (minus 9,6)" - czytamy w komunikacie.

W budownictwie w czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 15,5 - nieco niższym od notowanego przed miesiącem (minus 14,0).

W handlu hurtowym w czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 2,5 - niższym niż w maju (plus 0,4).

W handlu detalicznym w czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 6,2 - podobnym jak przed miesiącem (minus 5,7).

W transporcie i gospodarce magazynowej w czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie minus 5,7 - zbliżonym do sygnalizowanego w maju (minus 6,1).

W branży zakwaterowanie i gastronomia wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w czerwcu na poziomie plus 1,7 wobec plus 5,4 przed miesiącem. Podmioty prowadzące działalność w zakresie zakwaterowania formułują korzystne oceny koniunktury (plus 3,7) wobec negatywnych opinii zgłaszanych przez jednostki gastronomiczne (minus 1).

W branży informacja i komunikacja w czerwcu wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się na poziomie plus 11,6 - zbliżonym do sygnalizowanego w maju (plus 12,8).

W branży "finanse i ubezpieczenia" wskaźnik ogólnego klimatu koniunktury (NSA) kształtuje się w czerwcu na poziomie plus 14,1 - niższym od notowanego przed miesiącem (plus 18,4).

(ISBnews)

Wiadomości
BM Reflex: Ceny paliw na stacjach mogą spaść o 5-10 gr/l w pierwszych dniach wakacji

Pierwsze dni wakacji powinny przynieść drobne korekty cen paliw na stacjach w dół - rzędu 5-10 groszy na litrze, wynika ...

GPW miała 161,25 mln zł zysku netto, 179,94 mln zł zysku EBIT w 2021 r.

Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) odnotowała 161,25 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2021 r. wobec

JSW miała 903,7 mln zł zysku netto, 2482,5 mln zł zysku EBITDA w 2021 r.

Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) odnotowała 903,7 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w 2021 r. wobec 1 ...

GUS: Inflacja wyniosła 8,5% r/r w lutym; konsensus: 8,1% r/r

Inflacja konsumencka wyniosła 8,5% w ujęciu rocznym w lutym 2022 r., podał Główny Urząd Statystyczny (GUS). W stosunku do poprzedniego ...

Notowania pod znakiem korekty wczorajszych ruchów

Wczorajsza sesja na rynkach wielu klas aktywów wyglądała tak, jak gdyby wojna miała się zaraz skończyć bezwarunkową kapitulacją Rosji i ...

Wzrost aktywności huraganów - potwierdzone dane

W świecie online rosną dla nas między innymi bonusy bez depozytu, możliwości oglądania filmów i seriali w sieci. Niestety z ...