CD Projekt miał 16,34 mln zł zysku netto, 15,63 mln zł zysku EBIT w III kw. 2021

Aktualności

CD Projekt odnotował 16,34 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w III kw. 2021 r. wobec 23,38 mln zł zysku rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 15,63 mln zł wobec 28,52 mln zł zysku rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 144,46 mln zł w III kw. 2021 r. wobec 104,52 mln zł rok wcześniej.

"Na spadek zysku netto w ujęciu rocznym wpłynęły przede wszystkim koszty związane z serwisowaniem 'Cyberpunka' oraz pracami badawczymi nad nowymi projektami znajdującymi się na wczesnym etapie produkcji, ujmowane bezpośrednio w rachunku wyników bieżącego okresu. Jednocześnie stan naszych rezerw finansowych w postaci gotówki, lokat i obligacji skarbowych na przestrzeni III kwartału zwiększył się o 55 mln zł" - powiedział wiceprezes ds. finansowych Piotr Nielubowicz, cytowany w komunikacie.

W III kwartale br. CD Projekt kontynuował prace nad aktualizacjami do "Cyberpunka 2077" oraz wersją gry na konsole najnowszej generacji. Ostatnie miesiące to również czas ekspansji grupy kapitałowej, która powiększyła się o dwa nowe podmioty, podkreślono.

"Intensywnie pracujemy nad wersją 'Cyberpunka' na najnowszą generację konsol, której wydanie planujemy w I kwartale 2022 r. wraz z kolejną aktualizacją gry na wszystkie platformy. Postępują również prace nad next-genową wersją 'Wiedźmina 3' oraz dodatkiem do 'Cyberpunka'. Równolegle kontynuujemy transformacje studia, która obejmuje coraz więcej zespołów produkcyjnych" - skomentował prezes Adam Kiciński.

W ostatnich miesiącach grupa powiększyła się o dwa podmioty z Ameryki Północnej – Digital Scapes (obecnie CD Projekt RED Vancouver) oraz The Molasses Flood.

"Cieszymy się, że dołączyły do nas studia z Vancouver i Bostonu - to doświadczone zespoły, które planujemy rozwijać w kolejnych latach. Obie transakcje wzmacniają kluczowe kompetencje Grupy Kapitałowej, a także stwarzają nam nowe możliwości rozwoju" - podsumował Kiciński.

Kanadyjski zespół dołączył do struktur CD Projekt RED i wspiera produkcję realizowanych projektów, natomiast The Molasses Flood będzie produkował grę w ramach jednej z franczyz CD Projekt, podano także.

W I-III kw. 2021 r. spółka miała 121,39 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w porównaniu z 170,14 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 615,11 mln zł w porównaniu z 468,53 mln zł rok wcześniej.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I-III kw. 2021 r. wyniósł 132,05 mln zł wobec 164,46 mln zł zysku rok wcześniej.

W skład grupy CD Projekt wchodzą: CD Projekt RED - deweloper gier wideo z gatunku RPG i GOG - globalna platforma cyfrowej dystrybucji gier. Sztandarową grą wydawnictwa jest seria "Wiedźmin" oraz najnowsza superprodukcja "Cyberpunk 2077".

(ISBnews)

Wiadomości
Sprzedaż detaliczna w USA spadła o 1,9% m/m w grudniu 2021

Sprzedaż detaliczna (wyrównana sezonowo, bez uwzględnienia zmian cen) w USA spadła o 1,9% m/m w grudniu ub.r., podał Departament Handlu. Konsensus ...

Cyberpunk 2077 przepołowił kurs akcji CD Projektu

W grudniu minął rok od premiery Cyberpunka, czyli największej i najbardziej wyczekiwanej gry na świecie. Od tego momentu kurs akcji ...

Maszyny slotowe na podstawie znanych filmów

Hazard online stał się popularną formą rozrywki dla milionów ludzi. Dostępne na rynku gry na prawdziwe pieniądze już dawno zaczęły ...

We wtorek Biden ogłosi nazwisko szefa Fed?

We wtorek 23 listopada prezydent USA Joe Biden wygłosi przemówienie poświęcone gospodarce i walce z inflacją. Oczekuje się, że tego ...

Jak wybrać rozrywkę internetową?

Jak wybrać rozrywkę internetową   Trudno sobie wyobrazić współczesne życie bez Internetu. To nie tylko środek komunikacji, ale cały szereg innych rzeczy. Możesz

Tokio 2020 - wielka porażka?

Pewnie nie tak organizatorzy IO w Tokio wyobrażali sobie to wielkie wydarzenie sportowe. Pandemia koronawirusa sprawiła, że sens przeprowadzenia olimpiady ...