BioResearch Pharma spodziewa się debiutu na NewConnect do końca 2024 r.

Aktualności

BioResearch Pharma spodziewa się debiutu na NewConnect do końca br., poinformował prezes Łukasz Zybaczyński.

"Termin debiutu szacowany jest do końca 2024 roku. Uwzględniliśmy przy planowaniu oferty ostatnie wymagania giełdy" - napisał Zybaczyński na czacie zorganizowanym przez StockWatch.

3 czerwca spółka rozpoczęła pierwszą ofertę publiczną akcji (IPO) nowej emisji serii D od publikacji memorandum informacyjnego. Zamiarem spółki jest pozyskanie wpływów z oferty w kwocie brutto ok. 10,2 mln zł.

"Niezależnie od wyników oferty będziemy kontynuować rozwój naszych innowacji zgodnie z planem. Jesteśmy podmiotem o modelu działania opartym na repozycjonowaniu z unikalnymi na skalę globalną projektami. Mamy inwestora strategicznego, który zadeklarował wsparcie - w emisji akcji planuje uczestniczyć Manawa Fundacja Rodzinna będąca największym akcjonariuszem spółki, której beneficjentem jest właśnie inwestor strategiczny, Marian Popinigis (przedsiębiorca, anioł biznesu, wcześniej współtwórca i prezes firmy biotechnologicznej Blirt, która została przejęta przez koncern Qiagen N.V.), który zainwestował w spółkę BioResearch Pharma w 2023 r. Chcemy też pozyskiwać środki z grantów - w zeszłym roku złożyliśmy dwa wnioski o dofinansowanie w ramach PARP w ramach ścieżki Smart FENG i czekamy na wyniki konkursów. Mamy także środki własne na najbliższe prace R&D" - wskazał prezes, pytany, jaki jest "plan B" w przypadku niezebrania całej zakładanej kwoty.

"Nasz model oparty jest na rozwoju i repozycjonowaniu leków dermatologicznych, który, jak pokazują dotychczasowe doświadczenia, może być nawet 3 x tańszy, o nawet 3 x mniejszym ryzyku i 3 x krótszym czasie rozwoju leków niż w przypadku nowo rozwijanych substancji. Celem maksymalnego wykorzystania potencjału rynkowego planujemy podjęcie współpracy z silnymi partnerami, którzy sprawnie zrealizują program badań klinicznych oraz przeprowadzą certyfikacje naszych produktów na rynkach globalnych. Celem długoterminowym spółki jest komercjalizacja obu realizowanych projektów poprzez podpisanie umowy partneringowej na przełomie 2026/2027, czyli po zakończeniu I fazy badań klinicznych" - przypomniał także prezes.

Poinformował, że dotychczasowe badania nad lekami wymagały zainwestowania mniej niż 5 mln zł m.in. z wkładu założycieli oraz od inwestora Mariana Popinigisa.

Zapisy w ofercie otwarte dla inwestorów indywidualnych odbywają się w dniach 4-17 czerwca 2024, a zapisy w transzy dużych inwestorów, do których zostaną skierowane zaproszenia, odbędą się w dniach 19-24 czerwca 2024.

W ramach oferty publicznej oferowanych jest 280 tys. akcji zwykłych na okaziciela BioResearch Pharma serii D. Cena maksymalna akcji oferowanych została ustalona na 36,5 zł za jedną akcję. Spółka planuje ubiegać się o wprowadzenie akcji serii B i D,  a docelowo również wszystkich pozostałych akcji spółki do obrotu giełdowego na rynku NewConnect.

W ramach oferty spółka planuje pozyskać około 10,2 mln zł brutto niezbędnych do realizacji celów spółki w perspektywie do końca 2025 r. Wpływy z emisji akcji w ramach oferty pozwolą na sfinansowanie nakładów na badania fazy przedklinicznej projektów BRP-011 i BRP-007 do końca 2025 r., co powinno zakończyć ten etap rozwoju projektów i tym samym pozwolić na przejście do badań klinicznych fazy.

BioResearch Pharma jest firmą farmaceutyczną, specjalizującą się w nowatorskich terapiach dermatologicznych, podawanych miejscowo. Spółka została założona w 2021 r. przez Łukasza Zybaczyńskiego i profesor Katarzynę Koziak. Największym akcjonariuszem spółki jest Marian Popinigis. Marian Popinigis to współtwórca i były prezes biotechnologicznej spółki Blirt (sprzedanej w 2022 roku gigantowi z branży life science Qiagen). Jest także współtwórcą giełdowej spółki Mercor i Ambient System.

(ISBnews)

Wiadomości
Akcjonariusze Celon Pharma zdecydowali o wypłacie 0,08 zł dywidendy na akcję

Akcjonariusze Celon Pharma zdecydowali podczas walnego zgromadzenia o przeznaczeniu 4,08 mln zł z kapitału zapasowego utworzonego z zysków z lat ...

Jaki dysk SSD do gier wybrać? Poradnik zakupowy

Dysk twardy to jeden z najważniejszych elementów każdego komputera. Przy zakupie nowego sprzętu warto więc poważnie zastanowić się nad tym, ...

Jak obniżać koszty w handlu międzynarodowym, czyli o kursie dolara i innych walut

W dzisiejszym świecie normą jest, że kursy walut ulegają wahaniom. Świetnym przykładem jest kurs dolara do złotego. Jeszcze w 2022 ...

Opanuj HTML i CSS z GoIT: Podstawy projektowania stron internetowych

Zastanawiasz się nad nauką HTML i CSS? Rozważ kurs GoIT - twój kompletne źródło wiedzy o projektowaniu stron internetowych. Odkryj ...

Co musisz wiedzieć o zdolności kredytowej?

Jak powszechnie wiadomo, zdolność kredytowa to pojęcie, które jest nieodłącznym elementem każdej decyzji związanej z zaciągnięciem kredytu.  Bez względu na to, ...

Konto oszczędnościowe - jak wybrać najlepsze?

Konto oszczędnościowe to jeden z popularnych dodatków do rachunków osobistych, z którego korzysta wiele osób. Jest tak samo popularny, jak ...