Warimpex oczekuje dodatniego wyniku EBIT w 2025 r. wobec 8,5 mln euro straty odnotowasnej na tym poziomie w ub.r., poinformował prezes Franz Jurkowitsch.
"Opierając się na aktualnych danych budżetowych, w 2025 roku oczekujemy dodatniego wyniku operacyjnego. Jesteśmy przekonani, że dzięki wycofaniu się z rynku rosyjskiego w 2024 roku, dalszej dywersyfikacji naszego portfolio i sile naszych lokalnych zespołów jesteśmy doskonale przygotowani na ekonomiczne wyzwania w Europie i na świecie" - powiedział Jurkowitsch, cytowany w komunikacie.
W 2024 r. strata operacyjna wyniosła 8,54 mln euro wobec 1,48 mln euro straty rok wcześniej. Zysk EBITDA sięgnął 1,12 mln euro wobec 1,53 mln euro zysku rok wcześniej.
Nowe projekty, na których koncentruje się aktualnie Warimpex, skupiają się na budownictwie wielofunkcyjnym, tzw. "mixed-use".
"W planach jest realizacja budynków łączących wiele zastosowań, tzn. funkcje mieszkalne, usługowe i biurowe w Krakowie. W tej chwili prowadzimy tam intensywne prace przygotowawcze do budowy i uzyskania pozwoleń na budowę, aby móc rozpocząć inwestycję w najdogodniejszym momencie" - wskazał prezes.
"Z jednej strony pozwala nam to wykorzystać znajdujące się w naszym posiadaniu rezerwowe grunty i jednocześnie zaspokoić istniejący popyt na lokalnym rynku mieszkaniowym, a z drugiej strony jest to kolejny krok w kierunku poszerzenia naszego portfolio" - dodał.
W I półroczu 2025 r. biurowiec Erzsébet w Budapeszcie zostanie wyposażony w nowoczesną instalację fotowoltaiczną, Red Tower w Łodzi jest na bieżąco poddawany rewitalizacji, a elastyczna oferta powierzchni coworkingowych Memos będzie sukcesywnie rozszerzana. W najnowszym obiekcie, tj. Mogilska 35 Office w Krakowie, wskaźnik wynajmu wciąż rośnie, co przekłada się na odpowiednio wyższy wkład w przychody, wymieniono także w materiale.
Warimpex Finanz- und Beteiligungs AG to spółka dewelopersko-inwestycyjna z siedzibą w Wiedniu, notowana na giełdach w Wiedniu i w Warszawie. Jej podstawowa działalność skupia się na budowie i prowadzeniu hoteli i nieruchomości biurowych w Europie Środkowej i Wschodniej.
(ISBnews)