08:51 | GMT: 06:51 Witaj, jesteś niezalogowany/a  |   Zarejestruj  |  
eXtremalnyPL_baner_podstrony
Komentarze
01.06.16 08:02

Peter Speake-Marin przybył do Warszawy w związku z nowym projektem, który jest efektem jego współpracy z polską firmą Wealth Solutions. Celem tego wspólnego przedsięwzięcia jest stworzenie pierwszego na świecie zegarka z rumem i to najstarszym tego typu trunkiem na świecie.

Peter Speake-Marin jest założycielem niezależnej, szwajcarskiej manufaktury zegarków z siedzibą w miejscowości Bursins nad jeziorem genewskim. Celem kierowanego przez niego przedsiębiorstwa jest budowa zegarków, które przetrwają próbę czasu zarówno pod względem technicznym, jak i estetycznym. Speake-Marin jest pochodzącym z Wielkiej Brytanii mistrzem sztuki zegarmistrzowskiej, absolwentem Hackney Technical College w Londynie oraz prestiżowego WOSEP (Watchmakers of Switzerland Educational Program) w Neuchâtel w Szwajcarii. Należy również do Académie Horlogère des Créateurs Indépendants (AHCI).

Przez wiele lat był związany z londyńską firmą Somlo Antiques, specjalizującą się w restauracji i obrocie zegarkami zabytkowymi. Współpracował również z wieloma szwajcarskimi manufakturami takimi jak MB&F, Christophe Claret czy Roger Dubuis. Od 2000 r. zajmuje się budową własnych zegarków mechanicznych. Na swoim koncie posiada również przygodę ze srebrnym ekranem, ponieważ w 2014 r. był konsultantem Pierce’a Brosnana, przygotowującego się do roli zegarmistrza w filmie „Ocalona”. Dziś Pierce Brosnan jest ambasadorem marki Speake-Marin, łączącej w sobie brytyjską klasyczną elegancję ze szwajcarską technologią.

Peter Speake-Marin przybył do Polski w związku z nowym projektem oraz współpracą z firmą Wealth Solutions. Wealth Solutions specjalizuje się w budowie kolekcji dzieł sztuki, rzadkich alkoholi, czy właśnie zegarków. Jej zarząd wspólnie z Speake-Marinem postanowił stworzyć pierwszy na świecie zegarek z kroplą rumu. Na ten cel polska firma poświęciła jeden z najcenniejszych elementów swojej kolekcji – rum Harewood 1780. Jest to najstarszy rum na świecie, który został odkryty w 2011 r. w piwnicach posiadłości Harewood. Kropla tego właśnie trunku zostanie umieszczona w kapsule na tarczy zegarka.

W tym celu przedstawiciele firmy razem z Peterem Speake-Marinem dokonali w dniu 31 maja uroczystego otwarcia butelki tego unikatowego trunku w hotelu Bristol w Warszawie. W obecności notariusza rozlano rum do fiolek i przekazano jedną z nich brytyjskiemu zegarmistrzowi. Dzięki temu będzie on mógł sfinalizować prace nad Rum Watchem. Zegarek, który tworzy będzie posiadał 50-godzinną rezerwę chodu i będzie dostępny w tytanowej i złotej kopercie. Jego koronka z kolei zostanie wyposażona w kaboszon z akwamarynu w wersji tytanowej lub rubelitu w wersji złotej. Jego cechą charakterystyczną będzie również pojedyncza wskazówka godzinno-minutowa, wzorowana na tradycyjnej morskiej busoli.

Więcej informacji na temat zegarka: Najstarszy rum na świecie zostanie zamknięty w zegarku

Pobierz zdjęcia z uroczystości otwarcia butleki rumu Harewood 1780

Kontakt dla mediów:
Piotr Suchodolski, piotr.suchodolski@wealth.pl

tel. kom. 512 965 658

Środa, 3 czerwca 2020
03:30 Australia Produkt Krajowy Brutto I kw.
03:30 Australia Nowe domy oddane do użytku kwiecień
03:45 Chiny Indeks PMI dla usług maj
07:00 Indie Indeks PMI dla usług maj
07:45 Szwajcaria Produkt Krajowy Brutto I kw.
08:00 Rumunia Inflacja IPPI kwiecień
09:00 Turcja Inflacja PPI maj
09:00 Turcja Inflacja CPI maj
09:15 Hiszpania Indeks PMI dla usług maj
09:45 Włochy Indeks PMI dla usług maj