07:13 | GMT: 05:13 Witaj, jesteś niezalogowany/a  |   Zarejestruj  |  
Aktualności
21.07.20 14:09

Prezes Narodowego Banku Polskiego (NBP) przedstawi w tym tygodniu na posiedzeniu plenarnym Sejmu informację o działaniach, podejmowanych przez NBP w związku z kryzysem spowodowanym pandemią COViD, poinformowała wiceprezes NBP Anna Trzecińska.

Trzecińska przedstawiła na sejmowej Komisji Finansów Publicznych sprawozdania z wykonania założeń polityki pieniężnej na rok 2019 oraz sprawozdania z działalności Narodowego Banku Polskiego w 2019 roku.

"Mam pełną świadomość sytuacji, w jakiej obecnie znajduje się nie tylko polska gospodarska, lecz również wiele gospodarek europejskich, a także wyzwań, które stoją przed nami. Po prawie czterech miesiącach pandemii ekonomiczna sytuacji gospodarki Polskiej różni się od tej nawet z końca 2019 roku" – powiedziała Trzecińska na posiedzeniu Komisji.

Zaznaczyła, że "uzasadnione jest przedstawienie […] działań podjętych przez NBP,  mającym na celu przeciwdziałanie negatywnym skutkom kryzysu, spowodowanego przez pandemię oraz przede wszystkim roli jaką odegrał w tym trudnym czasie NBP".

"Działanie te zostaną […] przedstawione w trakcie corocznego wystąpienia prezesa Narodowego Banku Polskiego na posiedzeniu plenarnym, które jest zaplanowane w tym tygodniu" – powiedziała Trzecińska.

(ISBnews)

Środa, 5 sierpnia 2020
- Rumunia Decyzja NBR ws. stóp procentowych sierpień
00:45 Nowa Zelandia Sytuacja na rynku pracy II kw.
00:45 Nowa Zelandia Indeks kosztów zatrudnienia II kw.
03:45 Chiny Indeks PMI dla usług lipiec
07:00 Indie Indeks PMI dla usług lipiec
09:00 Czechy Sprzedaż detaliczna bez samochodów czerwiec
09:00 Słowacja Sprzedaż detaliczna czerwiec
09:00 Węgry Sprzedaż detaliczna w.d.a. czerwiec
09:15 Hiszpania Indeks PMI dla usług lipiec
09:30 Szwecja Produkcja przemysłowa s.a. czerwiec